Promieniowanie UV-C bezpieczne dla polimerów – raport WAT
21.06.2022
Celem zleconych przez ZURAD badań, było określenie stopnia i tempa fotodegradacji polimerów (tworzyw sztucznych) pod wpływem oświetlenia UVC, stosowanego m.in. przez lampy dekontaminacyjne UV-C Ambulance System. Do testów wykorzystano także mikroskop sił atomowych.
Próbki umieszczone zostały w odległości 0,3 metra od świetlówek, co dało przybliżone natężenie promieniowania UV-C na powierzchni pomiarowej ok 240 W/m2, przez ok. 40 h.
W wyniku przeprowadzonych badań uzyskano wnioski, ze badana lampa kolumnowa może być stosowana w procesach wielokrotnej dezynfekcji pomieszczeń medycznych, nie powodując uszkodzeń elementów konstrukcyjnych sprzętu i wyposażenia w tych pomieszczeniach. To ważne, gdyż z naszych rozmów z personelem szpitalnym wynika nieuzasadniona, jak się okazuje obawa dotycząca możliwości uszkodzenia kosztownego sprzętu medycznego, choćby rezonansu magnetycznego.
To kolejne po niedawnych testach w jednym z wojewódzkich szpitali zorganizowanych przez ZURAD, dotyczących wysokiej skuteczności (przewyższającej sprzęt dużo droższy) dekontaminacyjnych naszego rozwiązania badanie, pokazujące szczególną dbałość ZURAD przy produkcji urządzeń, które są trwałe, bezpieczne i skuteczne.
Zapraszamy do zapoznania się z pełnym raportem Wojskowej Akademii Technicznej Raport_z_badan_WAT_fotodegradacja_polimerow_20220621_093923 dot. fotodegradacji polimerów