DANE ADRESOWE:
ZURAD Sp. z o.o.
ul. Stacyjna 14
07-300 Ostrów Mazowiecka
Poland

KRS Sąd Rejonowy w Białymstoku,
XII Wydział Gospodarczy KRS,
NIP: 7591615138
Numer KRS: 0000211833

REGON: 551331204
BDO: 000003672
Kapitał zakładowy: 3.650.000,00 zł
Koncesja MSWiA: Nr B-043/2005

KONTAKT
tel.:+48 29 64 42 610
kom.:+48 604 549 530
fax.: +48 29 746 25 31
www.zurad.com.pl
e-mail: sekretariat@zurad.com.pl

SZYBKIE DANE

Większe bezpieczeństwo dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Nowe rozwiązania UV-C dla szkół.

Większe bezpieczeństwo dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Nowe rozwiązania UV-C dla szkół.

20.09.2021

Zbliżająca się do naszego kraju kolejna fala zachorowań na COVID-19 wzbudzać może uzasadniony lęk o bezpieczeństwo osób, przebywających w szkołach. Kolejne doniesienia medialne o zamkniętych z powodu potwierdzonego zakażenia szkół, wzbudzać może uzasadnione obawy o bezpieczeństwo przebywających w nich dzieci, rodziców oraz pracowników. Duże zagęszczenie osób na ograniczonej powierzchni, spontaniczność dziecięcych zachowań to spore wyzwanie dla służb, które dbają o bezpieczeństwo oraz higienę ośrodków szkolnych i nie tylko. Stawia to nowe wyzwania do poszukiwania najróżniejszych rozwiązań, skutecznie eliminujących zagrożenia, wynikające m.in. z rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

W okresie zwiększonej zachorowalności na popularne o tej porze roku choćby przeziębienia, grypę, skuteczne odkażanie pomieszczeń zyskuje szczególnie na znaczeniu.

Dzięki uprzejmości kierownictwa Zespołu Szkół Publicznych nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej, przedstawiciele firmy ZURAD przeprowadzili testy rozwiązań UV-C w przestrzeni lekcyjnej. Technologie dekontaminacyjne, oparte na emiterach UV-C są skutecznym rozwiązaniem, wszędzie tam, gdzie szczególnie istotne jest bezpieczeństwo osób, przebywających w przestrzeniach wspólnych, takich, jak sale lekcyjne, przebieralnie, szafki na książki, plecaki.

Posiadając doświadczenia walki ze skutkami pandemii w ciągu ostatniego roku należy założyć, że technologie unieszkodliwiania koronawirusa wejdą już na stałe w krajobraz przestrzeni publicznych.

Takie rozwiązania są szczególnie pożądane w przestrzeniach o dużym natężeniu ruchu. W takich miejscach, jak: sale lekcyjne, przebieralnie, szatnie, szkolne toalety, unieszkodliwianie chorobotwórczych patogenów, w tym SARS-CoV-2 zyskuje strategiczne znaczenie dla zdrowia publicznego.

Wykorzystywanie promieniowania ultrafioletowego, czyli światła UV-C o długości fali 100-280 nm, jako metody bakteriobójczej i wirusobójczej ma ponad 80-letnią historię. Bakteriobójcze promieniowanie ultrafioletowe stosuje się szczególnie w opiece zdrowotnej i szkolnictwie, czyli w miejscach, w których istnieje możliwość zarażenia w krótkim czasie wielu osób od jednej zakażonej osoby. Według najnowszych badań, lampy ultrafioletowe emitujące promieniowanie bakteriobójcze w ultrafiolecie C (UV-C) o długości fali 254 nm zapewniają skuteczną i trwałą dezynfekcję powietrza, cieczy i powierzchni stałych typu tworzywa sztuczne, tkaniny, metale itp. To rozwinięcie i udoskonalenie dotychczas stosowanych w szpitalach rozwiązań.

Prezentowane podczas testów rozwiązania, oparte zostały na technologii użytej w urządzeniach ROB-UV oraz UV-C Ambulance System

 

Wyniki dotychczas uzyskanych danych wskazują, że promieniowanie UV-C jest skuteczną metodą dezynfekcji przeciw wirusom, w tym przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Najbardziej rekomendowaną długością fali UV-C do dezynfekcji jest 254 nm.

Badania źródłowe: