DANE ADRESOWE:
ZURAD Sp. z o.o.
ul. Stacyjna 14
07-300 Ostrów Mazowiecka
Poland

KRS Sąd Rejonowy w Białymstoku,
XII Wydział Gospodarczy KRS,
NIP: 7591615138
Numer KRS: 0000211833

REGON: 551331204
BDO: 000003672
Kapitał zakładowy: 3.650.000,00 zł
Koncesja MSWiA: Nr B-043/2005

KONTAKT
tel.:+48 29 64 42 610
kom.:+48 604 549 530
fax.: +48 29 746 25 31
www.zurad.com.pl
e-mail: sekretariat@zurad.com.pl

SZYBKIE DANE

ZURAD rozpoczyna produkcję urządzenia ACO Streamer 4K

ZURAD rozpoczyna produkcję urządzenia ACO Streamer 4K

02.03.2022

We współpracy z firmą ACO Solutions nasza firma rozpoczęła produkcję innowacyjnego rozwiązania technologicznego pozwalającego na transmisję strumienia video pochodzącego z dowolnego źródła, wysyłanego złączem HDMI, do serwera video i użytkowników lokalnych. Rozwiązanie jest dedykowane do korzystania przez służby ratownicze, straż pożarną, policję, wojsko oraz wszelkie inne wymagające najbezpieczniejszych rozwiązań bezpiecznego przesyłania obrazu z minimalnym opóźnieniem transmisji.

Rozwiązanie do bezprzewodowego przesyłania obrazu video z BSP i innych źródeł video w czasie rzeczywistym, dedykowane dla potrzeb wspomagania dowodzenia akcją.

Streamer przesyła obraz z opóźnieniem poniżej 1 sekundy do odbiornika użytkownika, co pozwala na oglądanie transmisji z bezzałogowych statków powietrznych (dronów) praktycznie w czasie rzeczywistym. W zależności od jakości połączenia WAN pomiędzy Streamerem a serwerem Video i użytkownikiem końcowym opóźnienia wahają się od 0,4 do ok. 1 sekundy.

System pozwala na pobranie strumienia video ze złącza HDMI dowolnego urządzenia przesyłającego obraz w rozdzielczości HD lub Full HD z prędkością 25 klatek/s i przesłać za pomocą agregowanych łącz GSM, zaszyfrowanym tunelem VPN do serwera video, do którego może podłączyć się i uzyskać obraz do 20 jednoczesnych użytkowników.

Jednocześnie lokalnie do urządzenia ACO Streamer może podłączyć się do 5 użytkowników lokalnych, którzy na swoich urządzeniach (tablet, NB, smartfon) mogą za pośrednictwem łącza WiFi oglądać obraz pozyskany ze złącza HDMI urządzenia nadającego.

Co to jest ?

Aco Streamer 4K to urządzenie przeznaczone do bezprzewodowej transmisji obrazu video  w czasie rzeczywistym z systemów dronowych, kamer video, etc. do dowolnego miejsca dowodzenia akcją oraz dalej poprzez zabezpieczone łącza Internetowe, do użytkowników mobilnych (na smartfony, tablety, notebooki).

Zestaw zapewnia również możliwość jednoczesnego oglądania obrazu video na miejscu akcji przez uprawnionych użytkowników, poprzez lokalne połączenie WiFi.

 

Do czego służy?

ACO Streamer pozwala dowodzącemu akcją widzieć w czasie rzeczywistym  obraz przekazywany przez wiele kamer video, z BSP lub innych źródeł, miejscu zarządzania, dając całoościowy obraz sytuacji i pomagając podejmować decyzje na podstawie rzeczywistego oglądu sytuacji.

Oprogramowanie zainstalowane w Centrum Dowodzenia pozwala na przyjęcie jednocześnie do 16 transmisji jednocześnie co umożliwia podejmowanie właściwych decyzji na podstawie pełnej informacji wizyjnej z różnych ujęć i sytuacji.

Ze względu na unikalną cechę bardzo niskiego opóźnienia (ok. 0,3 -0,6 sekundy) system może być stosowany w sytuacjach dynamicznie zmieniającej się sytuacji, pozwalając również na współpracę z pilotem drona on-line.

System pozwala również na przekazywanie obrazu z kamer video np. ręcznych z interface HDMI, kamer nasobnych, systemów obserwacji w podczerwieni etc.

 

 

 

Więcej o produkcie ACO Streamer 4K

 

Więcej informacji:

Sebastian Margalski

smargalski@zurad.com.pl