DANE ADRESOWE:
ZURAD Sp. z o.o.
ul. Stacyjna 14
07-300 Ostrów Mazowiecka
Poland

KRS Sąd Rejonowy w Białymstoku,
XII Wydział Gospodarczy KRS,
NIP: 7591615138
Numer KRS: 0000211833

REGON: 551331204
BDO: 000003672
Kapitał zakładowy: 3.650.000,00 zł
Koncesja MSWiA: Nr B-043/2005

KONTAKT
tel.:+48 29 64 42 610
kom.:+48 604 549 530
fax.: +48 29 746 25 31
www.zurad.com.pl
e-mail: sekretariat@zurad.com.pl

SZYBKIE DANE

Technologie streamingowe ACO podczas International Drone Event w Kielcach

Technologie streamingowe ACO podczas International Drone Event w Kielcach

01.12.2022

Podczas tegorocznego International Drone Event – Świat Pomiarów ZURAD zaprezentował technologię streamowania obrazu w czasie rzeczywistym, dedykowaną dla służb, np. podczas realizowania zadań ratunkowych, poszukiwawczych. Szczególnie w takich sytuacjach, gdzie sytuacja wymaga często poderwania wielu dronów w tym samym czasie a podejmowane przez kierującego dowódcę akcji decyzje muszą mieć minimalne prawdopodobieństwo popełnienia błędu.

Dzięki zaawansowanym technologiom streamingu obrazu z kamer drona, dodatkowo w czasie rzeczywistym (bez opóźnień) w bezpiecznych, zaszyfrowanych pakietach danych oraz także w terenie o słabym zasięgu GSM operator może skupić się wyłącznie na pilotowaniu statku powietrznego, a dowodzący akcją na podejmowaniu właściwych decyzji na podstawie przesyłanego obrazu.

Prezentowane technologie zostały zaprezentowane na przykładzie użycia ACO Streamer 4K 

Uczestnicy konferencji zapoznali się z przykładowymi technologiami, które zapewniają płynny obraz w czasie rzeczywistym nawet w sytuacji, gdy urządzenie traci połączenie z jedną z baz GSM.

TECHNOLOGIE

Jedną z przedstawionych technologii jest Bandwidth Bonding – sumowanie pasm na poziomie pakietu, które umożliwia korzystanie z przepustowości wszystkich łącz WAN

Kolejną technologią, która odpowiada za utrzymywanie płynnego obrazu w czasie rzeczywistym jest Hot Failover – w razie awarii łącza HotFailover przełącza ruch na zapasowe łącze WAN bez zerwania sesji IP

Dynamiczny rozwój technologii i wysoka precyzja dronów sprawia, że bezzałogowe statki powietrzne znajdują zastosowanie w wielu obszarach m.in. w branży przemysłowej, budowlanej, zbrojeniowej, transportowej, kosmicznej, rolniczej, rozrywkowej, reklamowej, turystycznej i ubezpieczeniowej. Na szczególną uwagę zasługuje wykorzystanie technik dronowych do specjalistycznych pomiarów. Właśnie na tej kwestii skupili się organizatorzy wydarzenia International Drone Event – Świat Pomiarów w Kielcach – dwudniowej konferencji dronowej, która odbyła się w dniach 24 – 25 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Bezpieczny streaming obrazu wraz z funkcjami pomiarowymi to narzędzie do wspierania oraz nadzorowania różnorodnych akcji, gdzie bezpieczeństwo jest nienegocjowanym aspektem. Za utrzymywanie nieprzerwanego streamingu w wysokiej jakości obrazu w czasie rzeczywistym (w praktyce 0.2-0.5 s.) odpowiadają zaawansowane rozwiązania technologiczne, których część pokazano podczas prezentacji.

 

Więcej o ACO Streamer 4K