DANE ADRESOWE:
ZURAD Sp. z o.o.
ul. Stacyjna 14
07-300 Ostrów Mazowiecka
Poland

KRS Sąd Rejonowy w Białymstoku,
XII Wydział Gospodarczy KRS,
NIP: 7591615138
Numer KRS: 0000211833

REGON: 551331204
BDO: 000003672
Kapitał zakładowy: 3.650.000,00 zł
Koncesja MSWiA: Nr B-043/2005

KONTAKT
tel.:+48 29 64 42 610
kom.:+48 604 549 530
fax.: +48 29 746 25 31
www.zurad.com.pl
e-mail: sekretariat@zurad.com.pl

SZYBKIE DANE

Odkażanie pomieszczeń w sklepach, marketach i supermarketach

Odkażanie pomieszczeń w sklepach, marketach i supermarketach

25.06.2021

Przestrzenie sklepowe, dziesiątki a często setki metrów półek sklepowych, z ułożonymi gęsto różnorodnymi, często dotykanymi przez klientów towarami staje się potencjalnym ogniskiem zakażeń nie tylko COVID-19.

fot. Sebastian Margalski

Sumując doświadczenia ostatniego roku w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19 należy założyć, że różnorodne technologie służące unieszkodliwianiu tego (i podobnych) patogenów wejdą na stałe w krajobraz naszego codziennego życia. Dodatkowo rozwiązanie odkażania oparte na technologii UV-C rekomendowane są m.in. przez Światową Organizację Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny Wiele równolegle prowadzonych w kraju i za granicą badań wskazuje, że rozwiązania technologiczne oparte o odkażanie z wykorzystaniem promieniowania UV-C cechuje wysoka skuteczność w unieszkodliwianiu szerokiej palety patogenów, w tym bakterii, wirusów, pleśni. Dodatkową korzyścią stosowanej technologii jest właściwie natychmiastowa dostępność pomieszczeń po procesie odkażania.

Rozwiązania UV-C, produkowane przez ZURAD sprawdzają się szczególnie dobrze w przestrzeniach wspólnych, o dużym lub bardzo dużym natężeniu ruchu. Jest to szczególnie ważne tam, gdzie skuteczne unieszkodliwianie chorobotwórczych patogenów, w tym SARS-CoV-2 zyskuje strategiczne dla zdrowia publicznego znaczenie. Jest również świetną metodą uzupełniającą zamgławianie. Dodatkowo wytwarzany przez lampy UV-C ozon dociera tam, gdzie światło UV-C nie może dotrzeć (spód półek sklepowych, miejsca zacienione). Promieniowanie UV-C jest dedykowane i cechuje najwyższą skuteczność do odkażania twardych powierzchni, w tym półek sklepowych, stołów, lad i produktów.

W świetle równolegle prowadzonych badań na całym świecie wynika, że wykorzystywanie promieniowania ultrafioletowego, czyli światła UV-C o długości fali 100-280 nm, jako metody bakteriobójczej ma ponad 80-letnią historię. Bakteriobójcze promieniowanie ultrafioletowe stosuje się szczególnie w opiece zdrowotnej, w tym szpitalnej, sklepach i supermarketach. Są to miejsca, w których istnieje możliwość zarażenia w krótkim czasie wielu osób od jednej osoby.

Według wielu badań, lampy ultrafioletowe emitujące promieniowanie bakteriobójcze w ultrafiolecie C (UV-C) o długości fali 254 nm zapewniają skuteczną i trwałą dezynfekcję powietrza, cieczy i powierzchni stałych typu tworzywa sztuczne, tkaniny, metale, czy opakowania itp.

Wyniki dotychczas uzyskanych danych wskazują, że promieniowanie UV-C jest skuteczną metodą dezynfekcji przeciw wirusom, w tym przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

źródła:

Sabino C.P. et al. UV-C (254 nm) lethal doses for SARS-CoV-2. Photodiagnosis and Photodynamic Therapy 32 (2020) 101995

https://biotechuv.com/pages/the-uvc-light-technology

Urzadzenie_UV-C_1

Więcej o użytym urządzeniu UV-C

Dziękujemy kierownictwu Supermarketu LEWIATAN, przy ulicy Piłsudskiego 2 w Ostrowi Mazowieckiej za udostępnienie wnętrz, do wykonania tej wyjątkowej sesji.