DANE ADRESOWE:
ZURAD Sp. z o.o.
ul. Stacyjna 14
07-300 Ostrów Mazowiecka
Poland

KRS Sąd Rejonowy w Białymstoku,
XII Wydział Gospodarczy KRS,
NIP: 7591615138
Numer KRS: 0000211833

REGON: 551331204
BDO: 000003672
Kapitał zakładowy: 3.650.000,00 zł
Koncesja MSWiA: Nr B-043/2005

KONTAKT
tel.:+48 29 64 42 610
kom.:+48 604 549 530
fax.: +48 29 746 25 31
www.zurad.com.pl
e-mail: sekretariat@zurad.com.pl

SZYBKIE DANE

Duże zainteresowanie stoiskiem ZURAD podczas MSPO 2022

Duże zainteresowanie stoiskiem ZURAD podczas MSPO 2022

14.09.2022

Podczas tegorocznych jubileuszowych targów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego ZURAD przedstawił innowacyjne rozwiązania skierowane na rynek mundurowy, w tym wojskowy. Stoisko cieszyło się niezwykle dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających, pokazując duże zainteresowanie wojsk i służb mundurowych innowacyjnymi rozwiązaniami opartymi na budownictwie modułowym.

Wśród najważniejszych i jednocześnie najnowszych rozwiązań technologicznych zaprezentowanych przez naszą spółkę wskazać należy MOBILNY PUNKT ŻYWIENIOWY MPŻ-100/200. To produkt wykonanym wspólnie z rodzinną spółką STALGAST, który jest samodzielnym segmentem żywieniowym, przystosowanym do przygotowywania i wydawania (także w trybie cateringowym) posiłków do 100 osób w terenie, pozbawionym uzbrojenia. Kuchnia jest przystosowana do wykorzystania we wszystkich warunkach spotykanych w Siłach Zbrojnych RP. Zaletą rozwiązania jest bardzo szybka możliwość przemieszczenia między punktami i użycia jako samodzielnego zestawu a także, co szczególnie interesujące, wyposażona w najnowocześniejsze istniejące na rynku rozwiązania z dziedziny przygotowywania posiłków. ZURAD proponuje dostawę punktu żywieniowego w zestawie z kompletnym zestawem przyłączy i akcesoriami.

Obiekt żywieniowy był prezentacją możliwości wykonywania przez ZURAD wraz z partnerami dedykowanych i bardzo innowacyjnych kontenerów, z możliwością ich bardzo szerokiego zastosowania – od socjalnych, mieszkalnych, służbowych, po dedykowane pod konkretne, czasem bardzo specjalistyczne potrzeby.

Kolejnym rozwiązaniem prezentowanym przez ZURAD jest owoc współpracy spółki z Wojskową Akademią Techniczną oraz spółką MILTON ESSEX, czyli FACE-COV™

Jest to systemowe rozwiązanie do automatycznego monitorowania miejsc publicznych metodą termowizyjną i detekcji markerów zakażenia SARS-COV2 z użyciem sztucznej inteligencji wraz z opcją identyfikacji biometrycznej (tagowanie cyfrowe) spełniające standardy wyrobu medycznego” i „FOTONICA (Fully-automated Optoelectronic System for Noninvasive Imaging in Clinical Applications) – Sztuczna Inteligencja wspomagająca zaawansowane rozwiązania fotoniczne w automatycznych diagnostycznych systemach medycznych.

Spółka zaprezentowała również zyskujące dużą popularność wśród służb mundurowych walizki streamingowe ACO Streamer 4K, które powstało we współpracy z ACO Solutions. Jest to innowacyjne rozwiązanie do bezprzewodowego przesyłania obrazu video z BSP i innych źródeł video w czasie rzeczywistym, dedykowane dla potrzeb wspomagania dowodzenia akcją.

Streamer przesyła obraz z opóźnieniem poniżej 1 sekundy do odbiornika użytkownika, co pozwala na oglądanie transmisji z bezzałogowych statków powietrznych (dronów) praktycznie w czasie rzeczywistym. W zależności od jakości połączenia WAN pomiędzy Streamerem a serwerem Video i użytkownikiem końcowym opóźnienia wahają się od 0,4 do ok. 1 sekundy.

System pozwala na pobranie strumienia video ze złącza HDMI dowolnego urządzenia przesyłającego obraz w rozdzielczości HD lub Full HD z prędkością 25 klatek/s i przesłać za pomocą agregowanych łącz GSM, zaszyfrowanym tunelem VPN do serwera video, do którego może podłączyć się i uzyskać obraz do 20 jednoczesnych użytkowników.

Dla służb zainteresowanych rejestracją obrazu w czasie rzeczywistym podczas poruszania się po drogach, wraz z zaawansowaną analityką, ZURAD wraz z partnerem Squaretec przedstawił zakres prac badawczo-rozwojowych mających na celu wprowadzenie na rynek nowego wideorejestratora, mającego na celu zastąpić w przyszłości legendarnego Videorapid 2A.

Zaprezentowane przez ZURAD wybrane rozwiązania pokazują dynamiczny i bardzo perspektywiczny rozwój spółki.

Tegoroczny Salon zgromadził 613 wystawców z 33 krajów świata, w tym 312 firm polskich. Targi odwiedziło 60 delegacji z 39 państw,  w tym osiem  szczebla ministerialnego. Na MSPO 2022 pojawiło się 25 tysięcy gości z całego świata, kolejne 10,5 tysiąca odwiedziło Dzień Otwarty. Oprócz gościa honorowego – Prezydenta Andrzeja Dudy, wydarzenie odwiedzili także premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Paweł Soloch Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Delegacji tureckiej, która w tym roku przygotowała Wystawę Narodową przewodniczył Minister Obrony Narodowej Hulusi Akar. W wydarzeniu wzięła udział również kadra dowódcza Wojska Polskiego

Honorowy Patronat nad Targami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.